אנחנו מאמינים שקוסמטיקה טבעית, בריאה ואיכותית היא שליחות.

פעם, כשרק התחלנו את מיכל סבון טבעי, הרעיון של קוסמטיקה טבעית אמיתית וטהורה היה נראה קצת משונה להרבה אנשים. קוסמטיקה טבעית הייתה משהו ששייך לפריקים בשמאל של האוכל האורגני והבריא, שבעצמו היה די רחוק מהמיינסטרים.

התחלנו לפעול במציאות שרוב הקוסמטיקה הטבעית הייתה מאוד יקרה, מגושמת, ולא עמדה בהבטחות של עצמה. קוסמטיקה טבעית שדרשה המון פשרות ממי שרצתה/רצה להשתמש בה. חזית שהתאימה רק לאקטיביסטים של הקוסמטיקה הטבעית, שמספיק מלאים בערכים טובים כדי לא להתייחס לריבוי החסרונות הבולטים שהיו לה.

הבאנו את הלב שלנו לתחום המופלא הזה, והאמנו שניתן ליצור קוסמטיקה טבעית שתהיה גם במחיר הגיוני, גם תעבוד מעולה, וגם תהיה מהנה לשימוש.

בקוסמטיקה טבעית – ירוק מוכר

אחר כך, בהדרגה, נושא הקוסמטיקה הטבעית התחיל להיות יותר ויותר מושך ומקובל, וכולם התחילו להבין ש"ירוק מוכר".

יותר ויותר חברות הוסיפו, לפעמים יותר במסר הפרסומי ופחות בתכלס, טענות טבעיות מכל מיני סוגים. לעיתים קרובות מידי המושג "קוסמטיקה טבעית" נוצל (ומנוצל) בצורה לא הוגנת על ידי חברות הקוסמטיקה.

יש נטיה לנסות לקשר את המוצר בכח לתחום הקוסמטיקה הטבעית, עם קשר אמיתי או בלי – הלקוחות אוהבים את זה. לרוב קשה להבין מה הולך ברשימת הרכיבים הלטינית המסובכת הזו שעל המוצרים הקוסמטיים, וגם היא לא חושפת הכול.

"לוק של קוסמטיקה טבעית"

אז אין שום בעיה לשים רכיב מושך ומפתה בענק על הגרפיקה של האריזה, לעצב אותה בלוק הקוסמטיקה הטבעית, ולשים אותו באחוז מזערי בפועל. "מועשר ב…" מוכר לכם? בתור מי שכן יודעים "להסתכל מתחת למכסה המנוע" של קוסמטיקה, לצערנו לעיתים מדובר בניצול של העובדה שהלקוח בתמימות מחפש משהו שיהיה לו בריא וטוב. 

פעם אפילו ראינו מוצר שהרכיב הטבעי שהוסף כדי לשווק אותו בתור קוסמטיקה טבעית נכלל במוצר בפועל באחוז כל כך נמוך שמשרד הבריאות הכריח אותם לכתוב אותו ברכיבים תחת "May contain". עלול להכיל! שזה אומר עשיריות האחוז מגוחכות ממש לרכיב שתפס את כל החזית של המוצר. ולא, הוא לא היה רכיב סופר-פעיל שעושה קסמים באחוזים מזעריים.

טוב, די לדבר על מצב העולם – מה קוסמטיקה טבעית באמת אומרת לנו

אצלנו קוסמטיקה טבעית אומרת שטבעיות ואיכות חומרי הגלם שלנו הם ערכי יסוד וליבה אצלנו – לא משהו שפירסומאי הוסיף ברגע האחרון.

קוסמטיקה טבעית אומרת שמשלב הרעיון הכללי הראשוני למוצר חדש, דרך כל תהליך הפיתוח והבדיקות שלו, בחירת וקניית חומרי הגלם, תהליך הייצור ועד האריזה שלו – הסטנדרטים של קוסמטיקה טבעית אמיתית כל הזמן לנגד עינינו. זה לא תמיד פשוט. 

אבל לקוסמטיקה טבעית יש גם מחיר, לא?

תראו, הטבעיות של המוצרים שלנו היא לא פקטור שאנחנו מוכנים להתפשר עליו – לא כדי להוזיל את המוצר, ואפילו לא כדי לשפר את הביצועים שלו. אם אי אפשר לייצר את המוצר שיעשה את מה שאנחנו רוצים תחת הגדרה של קוסמטיקה טבעית אמיתית – אנחנו לא נעשה את זה.

לקוסמטיקה הטבעית שלנו לעולם לא יהיה ריח של אפרסק, תפוח או פסיפלורה – אין שמנים אתריים אמיתיים כאלה. יש מוצרים שלקוחות מאוד רוצים ואנחנו פשוט לא יכולים לייצר תחת ההגדרה הקפדנית שלנו לקוסמטיקה טבעית. אז לא נעשה את זה.

כל חומרי הגלם שלנו נבחרים בפינצטה, לפי הגדרה מאוד מחמירה של המושג "טבעי" בכלל וקוסמטיקה טבעית בפרט. חומרי גלם רבים שנחשבים "טבעיים" ומאושרים לשימוש על ידי ארגוני התקינה לקוסמטיקה טבעית ואורגנית – לא נכנסים אלינו.

קוסמטיקה טבעית "פוריטנית"

גם בשוק הקוסמטיקה הטבעית היותר מוצלח מבחינת בחירת הרכיבים, נהוג מאוד להשתמש בחומרי ריח מלאכותיים, חומרים משמרים כימיים וחומרים פונקציונליים כימיים שמוסתרים בסוף רשימת הרכיבים. כן, יש חומרים משמרים כימיים שמאושרים לשימוש בקוסמטיקה טבעית – פוטסיום סורבט וסודיום בנזואט, למשל.

זה לא מקובל עלינו. אנחנו מספרים לכם כל פרט על מה שנכנס לקוסמטיקה הטבעית שלנו. החומרים המשמרים שלנו 100% צמחיים וטבעיים, ומיובאים במיוחד מגרמניה מחברה מתמחה, מובילה בעולם בתחום. הם עולים פי עשרות מונים מהחומרים המשמרים בתחום הקוסמטיקה טבעית, אבל אנחנו מאמינים שזה שווה את זה.

אנחנו מקפידים מאוד, למשל, שהריחות יהיו רק מ-100% שמנים אתריים טהורים ולא ריחות סינטטיים – וזו הגישה בכל פרט.

קוסמטיקה טבעית באמת!
טבעי באמת – מחומרי הגלם האיכותיים ביותר

לחצו כאן – למעבר לקטלוג המוצרים שלנו