חומרי הגלם הם אבני היסוד של כל מה שאנחנו עושים. חומרי גלם מוקפדים, טריים וסופר איכותיים הם המפתח לאיכות המשמחת והמיוחדת של המוצרים שלנו.

עוד דבר חשוב הוא שאנחנו משתמשים בחומרי הגלם הטובים והיקרים בצורה נדיבה במתכונים של המוצרים שלנו – הם לא שם באחוז מינורי רק בשביל הטענה השיווקית.

אנחנו יודעים ומאמינים שאיכות אמיתית של חומרי גלם משתקפת היטב במוצר הסופי, וגישת ה-"מי כבר ירגיש שזה לא הכי…" פשוט לא נכונה. אנחנו מאמינים (וגם קצת יודעים, מפידבק שלכם) שאתם מסכימים איתנו, ומרגישים את האיכות והאהבה במוצרים!

למי שרוצה להכיר יותר לעומק, הנה מידע מעמיק יותר על מגוון חומרי גלם שלנו (לא כולם פה, יש המונים).

שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה:

השוק היום מוצף בשמן זית נחות, זול, שמגיע ברובו מהאיחוד האירופי. הסובסידיות הממשלתיות לחקלאים שם כל כך גדולות, עד שהם יכולים לספק, כולל משלוח, שמן שיהיה יותר זול מאשר השמן זית שהחקלאים בארץ יכולים להפיק, וזה לפני שמדברים על הייבוא של שמנים באיכות נמוכה מאוד. 

אנחנו לא מאמינים שזו בחירה נכונה – אפילו שהיא זולה ונראה שאפשר להרוויח הרבה.

כל שמן הזית שלנו כולו כתית מעולה מהארץ, ברמת שמן מאכל משובח. הוא הרבה יותר טוב ממה שאפשר להשיג בבקבוקים בסופרים. אנחנו קונים אותו מבתי בד קטנים, איכותיים ומקומיים – כמו ריש לקיש בציפורי, כרמי גולן ויעקב הנמן ברמת הגולן. חלק משמן הזית שלנו הוא גם אורגני, בנוסף להיותו כתית מעולה.

שמן הזית הוא מרכיב מרכזי מאוד בסבונים שלנו, המוצקים וגם הנוזליים. אנחנו מאוד אוהבים להשתמש בו וקונים כמויות גדולות יחסית. הסיבה היא בעיקר בשל המקומיות שלו, הקשר הישיר עם היצרנים, הגידול וההפקה האקולוגיים ותכונותיו הקוסמטיות המרשימות.

אנחנו בקשר קרוב כבר שנים עם החקלאים, וזה משמח אותנו מאוד. לדוגמה, משק ריש לקיש מציפורי. משפחת נוי-מאיר השורשית הקימה כרם זיתים אורגני ובית בד בוטיק ואקולוגי. בית הבד שוכן בתוך מבנה בבנייה ירוקה, שבנוי מקירות קש עם טיח אדמה. איילה, בת למשפחת נוי-מאיר ומנהלת בית הבד, היא מומחית ארצית לשמן זית ואני מכירה אותה עוד מימי הלימודים בפקולטה לחקלאות. המבנה, השמן, ובעיקר האנשים – מקסימים.

אפשר לראות קצת את פועלם המבורך באתר: שמן זית אורגני ריש לקיש.

שמן חוחובה אורגני, כבישה קרה

חוחובה היא צמח מדברי מדהים, שמפיק שמן (טכנית, שעווה נוזלית), שהוא הכי דומה לסבום הטבעי של העור שלנו. בגדול זה אומר שהוא ממש נפלא לעור, עשיר אבל לא כבד, ומרגיש נפלא. אנחנו משתמשים בו, בין השאר, כבסיס בחלק מהקרמים וכתוספת לחות לשמפואים שלנו.

אנחנו קונים שמן חוחובה אורגני שגדל ומופק בנגב, והוא באיכות פשוט מופלאה. ההקפדה על איכות הפרי, הטריות, ותהליכי הכבישה קריטית לאיכות השמן והיצרנים שלנו עושים את כל זה בצורה מעולה. שאפו להם! 

פרחים, פירות ועלים של צמחים הרבליסטיים

אנחנו משתמשים הרבה מאוד בצמחים גולמיים כבסיס למתכונים שלנו. אנחנו מאמינים גדולים בתכונות המדהימות שצמחים מביאים לשולחן, ולנו נשאר בעיקר להגיש אותם בצורה האפקטיבית הטהורה ביותר. למשל, פרחי קלנדולה שלמים אורגניים משמשים כבסיס לשמן הקלנדולה הייחודי שלנו, שאנחנו מכינים ממש אצלנו. אתם חייבים לראות אותם, זה משהו מפעים!

או פירות ג'וניפר עם פרחי היביסקוס וורדים שאנחנו מכינים מהם תמצית הרבליסטית שהיא ה"גוף" של הסבון המקציף לפנים שלנו. יפהפיים ברמות שקשה להעביר בכתב. יש גם את פרחי הלבנדר, אבקת ההדס, עלי הקמומיל ועוד המון צמחים נהדרים. פשוט חגיגה לעבוד איתם, אני אישית מתרגשת כל פעם מחדש.

את כל הצמחים האלה אנחנו קונים מ"על-עלים" בציפורי, שממש במקרה הם שכנים של חברנו מבית הבד "ריש לקיש". הם מגדלים שם עולם שלם של צמחים טיפוליים, קולינריים, וכמובן, קוסמטיים וזה פשוט דיסנילנד לחובבי הרבליזם. הרבה מהתוצרת אורגנית, וכולה איכותית ונפלאה מאוד.

שמנים אתריים טהורים

שמנים אתריים מופקים מחלקים שונים של צמחים על ידי תהליך זהיר של מיצוי – בדרך כלל אידוי או כבישה קרה. השמנים הארומתיים הם "תמצית החיים" העוצמתית של הצמח, ומכילים הרבה מהחומרים הפעילים שלו. ידוע מזה שנים בכל התרבויות, כולל במחקרים מבוססים היטב, שלשמנים אתריים יש השפעות רפואיות ונפשיות חזקות ביותר. כמעט כולם מכירים את מקצוע הארומתרפיה, שמבוסס על שימוש בשמנים אתריים, ואנחנו מאמינים גדולים בשימוש בשמנים אתריים כארון תרופות ביתי להמון מקרים יום יומיים.

שלא כמו חומרי הגלם הקודמים, השמנים האתריים מגיעים ממש מכל העולם. עם השנים איתרנו את השמנים האיכותיים ביותר מכל מקום, ואנחנו גאים להציע שמנים אתריים מאוד איכותיים במחיר נגיש – זו שליחות עבורנו. כל שמן מגיע מהאזור בו הוא גדל בשפע ונכון להפיק ממנו שמן אתרי איכותי. למשל, שמן לבנדר איכותי באמת מגיע מהרים גבוהים – האזור הטוב ביותר הוא הרי סטרה פאנינה בבולגריה והונגריה, והאלפים הצרפתיים. שלנו מגיע כמעט תמיד (לפעמים יש עונות קשות באחד מבתי הגידול) מגובה רב בבולגריה.

 אין אצלנו מושג של "שמן ריח" או "Natural Identical", וזה נדיר מאוד בשוק הקוסמטיקה. בגלל ששמנים אתריים יקרים בצורה מפחידה, ספקטרום הריחות מאוד (אין קוקוס או תפוח למשל) מוגבל והתכונות שלהם יכולות להשתנות מעונה לעונה ושדה לשדה – הרבה נמנעים מלעבוד איתם. במקום

, קל יותר לשים שמן ריח שעולה גרושים, והוא תמיד תמיד אותו דבר. זה לא המקום להסביר לעומק מה זה "Natural Identical", אבל בקיצור זו תרכובת של ריחות ממקור טבעי, שמהנדסים במעבדה שיריחו כמו צמח מסוים – גם זה זול הרבה יותר, ולא משתנה אף פעם.

אנחנו משתמשים אך ורק בשמנים אתריים טהורים ואיכותיים בכל המוצרים שלנו. הם נותנים למוצרים גם את התכונות האקטיביות המדהימות של הארומתרפיה וגם ניחוחות שאין להם תחליף, ושפשוט אי אפשר לייצר באופן תעשייתי.

שמן קוקוס אורגני, כבישה קרה

אנחנו קונים בדיוק את אותו שמן קוקוס איכותי שיש בצנצנות בחנויות הטבע הטובות, ורק בזה משתמשים. הוא, כאמור, אורגני ובכבישה קרה, ויש לו ניחוח עדין ומטריף של קוקוס טרי, שלצערנו בדרך כלל לא מספיק חזק כדי לעבוד בצורה מורגשת למוצרים. חדי האף יבחינו בו.

אנחנו אוהבים אותו כי הוא נותן לחות מטורפת, אבל עדיין קליל ונספג מאוד מהר בעור, בלי הרבה משקע שומני. הוא מככב בסבונים המוצקים והנוזליים שלנו, ובחלק מהקרמים שלנו.

חמאת שיאה אורגנית

אחד מחומרי הגלם הראשונים שלנו, שאנחנו עדיין מאוהבים בו אחרי כל השנים. קשה להגדיר מה בדיוק עושה אותה כל כך מיוחדת – יש כל כך הרבה שמנים שמזינים את העור אבל היא עושה את זה ברמה אחרת, פשוט טובה יותר. 

גם פה, יש המון איכויות, אפילו תחת הכותרת "חמאת שיאה אורגנית". חיפשנו המון עד שמצאנו את היצרן הספציפי הזה ממרכז אפריקה, שאנחנו הכי אוהבים את החמאה שלו.

היא כל כך רבגונית, נעימה ועדינה שהיא הבסיס ממש להמון מהמוצרים הראשונים שלנו, כמו הדאודורנטים, משחת הפלא לכפות הרגליים ומשחת הקלנדולה. היא גם נמצאת בסבונים המוצקים שלנו ובחלק מהקרמים.

שמן שקדים מתוקים

שמן השקדים המתוקים שלנו מגיע מאיטליה (מה קרה למטעי השקדים המפוארים שהיו בארצנו הקטנטונת לרוב?). גם הוא באיכות מצויינת, טרי וטהור.

הוא מאוזן מאוד בפרופיל שלו, מזין מאוד, לא שומני מידי ולא קליל מידי. המרקם שלו סמיך וחלקלק – שמן רב גוני לכל הדעות. 

אצלנו הוא בסיס נפלא למשחות שלנו, משחת הפלא לכפות הרגליים, משחת הקלנדולה והדאודורנט שלנו. אנחנו גם משרים בו את פרחי הקלנדולה האורגניים הכתומים שלנו ויוצרים איתו את תשרית הקלנדולה המפורסמת שלנו.

ויש עוד המון!

יש לנו מעל 160 חומרי גלם בסך הכול, ואני ממש רוצה לכתוב על כולם – עוד יבוא היום שאספיק לעשות את זה!

לקטלוג המוצרים שלנו – לחצ/י כאן