האיכות הבלתי מתפשרת של הקוסמטיקה הטבעית שלנו בנויה מהמוני פרטים קטנים.

בחירת חומרים בלתי מתפשרת

שמן הזית האורגני בכבישה קרה הנפלא מרמת הגולן בו אנחנו משתמשים, לא דומה בשום צורה לשמן זית נחות שמיובא מחו"ל בחצי או שלישי מחיר. יש חמאות שיאה אורגניות שעולות 30% פחות מזו שאנחנו רוכשים, אבל האיכות פשוט לא אותו הדבר. על התווית ועל הנייר הכול נראה אותו דבר, שמן זית זה שמן זית וחמאת שיאה זו חמאת שיאה. ההבדל באיכות הסופית של הקוסמטיקה הטבעית שמיוצרת בבחירה מוקפדת של חומרי הגלם הוא תהומי. אלו רק שתי דוגמאות, מדובר בעשרות רבות של חומרי גלם שאנחנו מאתרים בקפידה ורוכשים בהקפדה גדולה על איכות.

אחוזים נדיבים של החומרים הטובים, הפעילים והיקרים

איכות בקוסמטיקה טבעית היא גם להשקיע בכמויות גדולות של החומרים הטובים. קל מאוד "להנדס" את התווית כדי שתראה כאילו המוצר ממש מושקע. שמים באחוזים מאוד גבוהים כמה רכיבים מאוד זולים, ואז ממלאים את סוף רשימת הרכיבים במלא חומרים נחשקים ויקרים – אקסטרקטים, שמנים טובים, חומרים פעילים. העניין הוא שהרבה פעמים מדובר באחוזים מזעריים – 0.01% זה לא משהו נדיר, כך שלמעשה החומר המגניב והאקזוטי שנמצא בחזית ובשיווק כמעט ולא נמצא במוצר.

לבחור לשים אחוזים גבוהים של החומרים הטובים והפעילים מייקר מאוד את המוצר ומקטין את אחוזי הרווח – הרי הלקוחות לא באמת יודעים מה ההבדל על גבי התווית. אנחנו בכל זאת בוחרים לעשות את זה מכל הלב מכמה סיבות. 1. כי אנחנו מאמינים שזה הוגן, ושנכון להיות הוגנים ולא מפסידים מזה כלום. 2. אנחנו מאמינים ויודעים שמרגישים בסוף כל פרט קטן במוצר המוכן. אז הרווח שלנו יהיה נמוך יותר, אבל את תקבלי מוצר משמח ואיכותי באמת, ותדעי להעריך אותו וכך נבנה קשר משמח לטווח ארוך, לא "עקיצה" זמנית.

לא 90 ומשהו אחוז טבעי – קוסמטיקה 100% טבעית

כמו בכל מקצוע, גם בקוסמטיקה טבעית יש המון דרכים לעגל פינות למי שרוצה. יחסית קל להגיע למוצר "90 ומשהו" אחוזים טבעי. החלק היקר, המורכב, הדורש מקצועיות הוא להגיע ל-100% טבעי. למה? כי בכמה אחוזים הלא טבעיים האלה נכנסים רוב החומרים הבעייתיים (שהגרסה הטבעית שלהם סופר יקרה): משמרים סינטטיים, חומרי ריח סינטטיים, חומרי צבע סינטטיים, מתחלבים ופעילים סינטטיים. ללכת עד הסוף רק עם 100% טבעי זו בחירה של אמונה, כי זה מקפיץ את עלות חומרי הגלם פי כמה. זה גם מקפיץ את המומחיות והמורכבות של הכנת המוצרים הקוסמטיים פי כמה – רוב אנשי המקצוע לא יודעים להתמודד עם שימור 100% טבעי או חומרים פעילים באמת 100% טבעיים.

איכות היא לייצר בעצמנו, בעבודת יד מוקפדת ושליטה מלאה על תהליך הייצור

זה נשמע מובן מאליו, אבל זה לא ככה. רוב מוצרי הקוסמטיקה הטבעית בשוק מיוצרים במפעלי פרייבט לייבל (קבלני ייצור) בארץ או בעולם.
זה אומר שהמותג שמוכר את המוצרים לא באמת מייצר אותם בעצמו. הוא גם לא יכול לשלוט באותה מידה על איכות חומרי הגלם או תהליכי הייצר שנכנסים כדי לייצר את המוצרים.
ההבדל הוא תהומי. אנחנו, מתחילת הדרך עושים את הכול – מאיתור חומר הגלם, הקליטה ואבטחת האיכות, תכנון תהליכי ההכנה והמכשירים, ההכנה והמילוי, האחסון ועד המשלוח ממש לבית הלקוח או לחנות. חשוב לנו שתהיה לנו שליטה על כל פרט קטן בתהליך, עם הקפדה על איכות מקסימלית בכל רגע בחיים של הקוסמטיקה שלנו, זה כאילו הבדל קטן, אבל הוא ענק.