תהליך הייצור של המוצרים שלנו

ייצור של קוסמטיקה טבעית זה נושא די טכני ומשעמם למי שלא ממש בקטע. ננסה לעשות את זה כמה שפחות משעמם.

דבר ראשון שחשוב לדעת זה שלייצר את הקוסמטיקה שלך בעצמך, מחומרי גלם גולמיים “אמיתיים”, בעבודת יד – כמו שאנחנו עושים – זה לא מובן מאליו. זה דורש המון השקעה בידע, ציוד וביום יום של שמירה על סטנדרט ייצור מוקפד מאין כמוהו ואבטחת איכות מעולה.

סינון של שמן קלנדולה טבעי

מסננים תשרית קלנדולה בשמן שקדים למשחת הקלנדולה שלנו

 

איך זה עובד לרוב בשוק הקוסמטיקה?

הרוב הגדול של הקוסמטיקה שמיוצרת בארץ עוברת את התהליך הבא:
ליזם/יזמית/חברה יש רעיון לקו קוסמטי שלדעתם יכול למכור טוב, או שיש להם “קונקשיין” עם מישהי/ו במקומות הנכונים שיכולים להזיז סחורה.

מפתחים את הרעיון המיתוגי והשפה המיתוגית וניגשים לאחת ממספר ה”מעבדות” הייצרניות שיש בארץ. לוקחים את קטלוג המוצרים שכבר יש להם, ועושים לו “שיפוצים” כדי להתאים אותם לרעיון של המותג הקוסמטי המדובר. אם יש לכם כסף גדול ויכולת להתחייב להזמנה ממש גדולה, הם יפתחו את המוצר מחדש ויגישו אותו מההתחלה למשרד הבריאות וכ”ו.

רושמים צ’ק והסחורה אצלכם במחסן תוך זמן לא ארוך. צ’ה צ’ינג!

היתרונות? לא צריך לדעת הרבה, זה קל, זה מהיר, ומקבלים צ’ק צ’ק בהשקעה של כמה עשרות אלפי שקלים מותג קומסטיקה טבעית ממש משלכם!

החיסרון? הכול בעצם די אותו דבר. אולי תקבלו קצת רימונים פה או קצת אקסטרקט קווי שם. אין פיתוח מאפס, הכול הרבה יותר כבד וקשה לפתח מוצרים פורצי דרך, במיוחד בגלל שהידע שם בתחום הקוסמטיקה הטבעית עלול להיות מוגבל לפעמים. חוץ מזה, האיכות די דומה לכל מה שיש בשוק, הרבה עוד מאותו דבר פחות או יותר וכו’ וכו’.

איך נראה חדר הייצור שלנו?

הכול מתחיל מחומרי הגלם. אנחנו בוחרים ורוכשים את כל חומרי הגלם שלנו גולמיים (אין אצלנו “קרם בסיס” ודברים כאלה). מה שאפשר, אנחנו קונים מהארץ. כמו שמן זית כתית מעולה משובח ביותר מרמת הגולן, באיכות יותר טובה ממה שתמצאו בסופרים למאכל. עוד חומר גלם נפלא לדוגמה מהארץ הוא שמן החוחובה האורגני בכבישה קרה שאנחנו קונים ישר מהיצרנים בנגב.

ויש גם הרבה אקזוטיקה בחדר חומרי הגלם – על תוויות החומרים תמצאו את מדגסקר, הודו, ברזיל, סין, ארה”ב, אוסטרליה ועוד המון ארצות בתור ארצות המקור. כל חומר גלם מגיע עד אלינו ממקום גידולו האופטימלי וכולם באיכות מדהימה.

והכול מסודר על מדפים ומקוטלג עם אצוות יצרן, תאריך קליטה, תאריך תפוגה, אנליזות של החומר – די משעמם וטרחני אבל ככה מערכת אבטחת האיכות שלנו מאפשרת לנו בקרה מלאה על איכות חומרי הגלם שלנו. זו גם, כמובן, אחת מהדרישות של משרד הבריאות ושל תקן ה-GMP לקוסמטיקה שאנו פועלים לפיו.

קוסמטיקה טבעית בעבודת יד – גרסת סבון מיכל

אנחנו מתייחסים לקוסמטיקה טבעית קצת כמו לאוכל. אמנם הסטנדרטים שאנחנו צריכים לעמוד בהם מבחינת היגיינה וניהול איכות גבוהים משמעותית (למרבה האירוניה) מאלו של מזון, אבל בכל זאת, אנחנו שמים בקוסמטיקה שלנו את כל הלב והאכפתיות.

לכל מוצר יש “מתכון” (“פורמולה מאושרת” בשפה המקצועית), לפיו אוספים את חומרי הגלם ממחסן חומרי הגלם. משם, אנחנו לוקחים את חומרי הגלם שנבחרו לחדר שקילה מיוחד, שם שוקלים את כל חומרי הגלם לתוך כלים סטריליים.

אחרי שהחומרים נשקלו בתשומת לב, הם עוברים לחדר הייצור, שנראה כמו מטבח מצוחצח במיוחד. רוב היום יש לו ריח של שמנים אתריים ושמן קוקוס אורגני, כמו בשיר על המפעל של השוקולד. אנחנו עובדים מצד אחד בעבודת יד, אבל מצד שני עם ציוד נירוסטה איכותי, ומקפידים כל הזמן על עבודה עם כפפות על הידיים, כובעי רשת על הראש, חלוקים חד פעמיים וכן הלאה.

סבון טבעי נחתך

כל מוצר יקבל טיפול אחר. לדוגמה:

קרמים (הקרמים הטבעיים לפנים, מסכת ההזנה לשיער, קרם הידיים והגוף)

הקרמים מחוממים בסיר גדול לפי סדר רכיבים מאוד מסוים ולטמפרטורות מדויקות, ואז מערבלים את השמנים יחד עם הפאזה המימית (מיץ אלוורה אורגני בתור בסיס בדרך כלל, ועוד חומרי גלם שמסיסים במים). הערבול יוצר קרם חלק במרקם וסמיכות של שמנת.

אנחנו מתחילים תהליך של קירור, שמביא את הקרם קרוב לטמפרטורת החדר ואז מוסיפים את השמנים האתריים ושאר הדברים שרגישים לחום, ואז מוזגים את הקרם לתוך בקבוקי האיירלס. הם נקראים כך כי מיד אחר כך אנחנו פוקקים אותם והם עובדים על וואקום, ללא אוויר (Air-less), מה ששומר מאוד על הקרם מהתחמצנות ובקטריות. אנחנו בדיוק בתהליך מעבר לעבודה עם שפופרות אקולוגיות! זה קורה ממש עכשיו. נעדכן כמובן בהמשך. 

מוזגים קרם פנים טבעי של מיכל סבון טבעי

משחות ודאודורנטים (כמו: משחת קלנדולה, חמאת שיאה אורגנית, משחת כפות רגליים)

משחות הן מוצרים פשוטים יחסית להכנה, כל העניין שלהן הוא נטו איכות חומרי גלם סופר משובחת ומוקפדת ותהליך עדין ומקצועי. עם כמה שהם פשוטים, מאוד קל לקלקל משחה טבעית אמיתית. הדאודורנטים שלנו הם למעשה גם סוג של משחה, רק שהם מכילים גם קורנפלור וסודה לשתייה, שעושה את פעולת מניעת הריח.

כמו בקרמים, אנחנו שוקלים את החומרים, ומחממים אותם בעדינות יתרה בסיר כפול מיוחד, תוך כדי ערבוב עדין. חמאת השיאה והקוקוס נמסות לאט לאט, והמשחות מקבלות בדיוק את המרקם הנכון – סמיך מאוד אבל ניתן למזיגה לתוך הצנצנות. כמה מעלות לפה או לשם הורסות הכול. מוזגים את המשחות תוך כדי ששומרים על טמפרטורה נכונה של המשחה בסיר. 

הסבון המוצק והנוזלי

הקלאסיקות שלנו. המוצרים שהתחלנו איתם ותמיד נזכור את זה בלב. אנחנו מכינים את הסבון המוצק והנוזלי כמעט באותה צורה כבר חמש עשרה שנה. הדברים היחידים שהשתנו לאורך הזמן הן התבניות שאליהן אנחנו יוצקים את הסבון, אבל על זה בהמשך.

השלב הראשון הוא ליקוט החומרים. כמו בשאר המוצרים אנחנו הולכים למחסן חומרי הגלם ושמים על עגלת נירוסטה את המיכלים של חומרי הגלם לסבון שמכינים עכשיו. שמן זית, חמאת שיאה, חמאת קקאו, שמנים אתריים וכן הלאה, כל הרשימה.

לאחר מכן מגלגלים את החומרים לתוך חדר השקילה, שם שוקלים את החומרים לפי המתכון לתוך כלים סטריליים, לפי “פאזות”. פאזה במינוח המקצועי זו קבוצת חומרי גלם שנכנסת באותו שלב למתכון ועוברת את אותו התהליך. למשל, בסבונים, כל תרכובת השמנים האתריים היא פאזה אחת. כל השמנים הצמחיים (שיאה, קקאו, קוקוס וכ”ו) הם פאזה שניה.

הפאזות מחוממות לטמפרטורה מדויקת על כירת נירוסטה גדולה בתוך סירי נירוסטה, כמו של מטבח מקצועי ממש. כשהן בטמפרטורה הנכונה מערבלים את הפאזות יחד ממש כמה דקות וצ’יק צ’ק מוזגים לתוך התבניות לפני שהסבון מתקשה. זה תהליך שדורש תשומת לב וזריזות קפדניים. 

הסבון נכנס לתנור חימום למשך כמה זמן ונחתך לקוביות כעבור כ 24 שעות. לאחר מכן הוא עובר תהליך של יישון שלוקח 3 שבועות עד שהוא מוכן לאריזה ושילוח.

כל התהליכים האלה מרגשים באמת, והצוות עובד קשה ועובר הכשרות רבות כדי שהכל יצליח.

להתראות אצלנו בסבון מיכל!
מיכל.

 

Secured By miniOrange