נתינה חזרה לחברה

לתת חזרה – מעורבות חברתית

איך הופכים את הכוח הגדול של עסק למנוע לעזרה לאחרים?

לעסקים יש המון כוח. יחסית לבני אדם פרטיים, הם מגלגלים המון כסף, ובאים במגע עם הרבה אנשים וארגונים.

אנחנו מאמינים שאת הכוח הזה צריך ואפשר לרתום לצורך עשיית טוב משמעותי – לא רק כמס שפתיים שיווקי- מיתוגי וכי "זה נראה טוב".

למען האמת, אין לנו הרבה כסף. אנו תורמים (בלי נדר!) מעשר מהרווחים שלנו, ובכל זאת אין לנו תקציב תרומות במזומן מעורר התפעלות.

מה שכן זה אנחנו משקיעים המון מחשבה, משאבים וכוח כדי לגרום לדברים טובים לקרות באמצעות העסק.

כבר מספר שנים ברציפות שאנו זוכים להפעיל מודל שאנחנו קוראים לו "קמחה דא פסחא – מתנות שעוזרות". לקראת פסח, הפעלנו מבצע שבו אתם הלקוחות מקבלים 10% הנחה ו10% אחוז נוספים הולכים לקניית מוצרים לחג למשפחות נזקקות באזור הצפון.

הפצנו את דבר "המבצע" בין חברים, שהפיצו לחברים, ומהר מאוד גייסנו סכום נכבד . עם הכסף הזה קנינו כמות מרשימה של מוצרי מזון בסיסיים ובריאים וחילקנו למשפחות מעוטות יכולת בקהילה לקראת הפסח.

השנה מתבשל מבצע דומה, רק בקנה מידה גדול פי כמה. הרעיון הוא לעשות אותו הדבר, רק שנעבוד עם עמותה על פרויקט חברתי חשוב שזקוק למימון. באופן כזה אפשר בקלות (יחסית) לגייס עשרות אלפי שקלים, בלי להביא אותנו לפשיטת רגל.

הסיבה שאנחנו לא מחלקים את הסבונים בחינם למבצע היא שהיינו יכולים לתת כמות מאוד מוגבלת בלי להישבר כלכלית.

באופן הזה, בו לפחות עלויות הייצור הבסיסית מכוסה, אנחנו יכולים לספק אלפי מוצרים, ולגייס סכום אדיר של כסף. למעשה, כושר הייצור הפנוי שלנו לצורך המבצע ומידת ההיענות של הציבור הן המגבלות היחידות.

 

אנחנו משקיעים המון מחשבה, משאבים וכוח כדי לגרום לדברים טובים לקרות באמצעות העסק