אז מי אנחנו?

מיכל לוי חותכת סבון

טוב, אז היי! אני מיכל לוי. הקמתי את מיכל סבון טבעי במטבח הבית בקריית טבעון אי שם ב-2007. האמנתי אז, ואני מאמינה עכשיו שקוסמטיקה טבעית בריאה וטהורה צריכה להיות זמינה לכולם

במחיר הוגן. להשתמש יום-יום רק בקוסמטיקה בריאה זאת זכות של כל אדם, לא רק של בעלי היכולת. הרגשתי שחברות הקוסמטיקה סתם מנפחות מחירים, הרבה בשביל הפוזה היוקרתית (יקר מאוד = איכותי מאוד) ושולי רווח גבוהים מאוד.

הבאתי איתי רעיון מקורי של קוסמטיקה טבעית באמת, סופר-איכותית, אבל בלי כל הפוזה היוקרתית ותג המחיר המיותר. קוסטיקה טבעית בריאה לכולם. לאט לאט לימדנו (עוד מעט אסביר למה אני מדברת ברבים) את עצמנו את התחום, הפכנו למקצועיים יותר ויותר והמצאנו מוצרים יותר ויותר מורכבים ופעילים. אם התחלנו עם סבון

מוצק ומשחות פשוטות – הגענו היום, לדוגמה, עד סרום פנים טבעי מאוד מתקדם, חדשני ופעיל שלא מתבייש אפילו מחברות העל הלא-טבעיות.

וקיבלנו אינסוף אהבה מכל כך הרבה לקוחות, צמחנו וזכינו להביא את המסר שלנו ליותר ויותר אנשים. לשמחתינו אנחנו חלק ממובילי תנועת הקוסמטיקה הבריאה והירוקה. המון המון עסקים הלכו בעקבותינו עם רעיון דומה והמוצרים שלנו היוו השראה ומודל לחיקוי לרבות מהחברות הקטנות בארץ היום. אני רואה בכך מחמאה גדולה!

נעים להכיר (או: איך הכול התחיל)

הסיפור שלנו התחיל ב-2005 כשבן זוגי, נועם, היה שף במסעדת גורמה בניו יורק, ואני (מיכל) ניהלתי את המרכז לצופיות בתנועת הצופים. שנינו חלמנו לעסוק בתחום האקולוגי. אני אגרונומית בהכשרתי, אהבתי הייתה עבודה עם נוער וחלמתי לפתוח חוות בודדים להעצמת נוער נושר. נועם, מהכיוון שלו, חלם על הקמת חווה שיקומית לנוער שגם תפעיל מסעדת גורמה שתבסס על תוצרת החווה.

נפגשנו, והחלום המשותף הוביל לנישואים והקמת משפחה מקסימה, ומאוחר יותר גם חזרנו יחד בתשובה.

גלידה ביתית או חמאת בוטנים אורגנית?

כשנועה, בתי הבכורה נולדה, היה לי ברור שאני לא עוזבת אותה ויוצאת לעבוד. אני גם לא יכולה, באופי שלי, פשוט לשבת בבית ורק לטפל בילדה. מאוד נהניתי ליצור ולהיות פעילה, וחיפשנו את הדרך הנכונה לאזן מחדש בין חיי משפחה לחיי עבודה. אני, וגם נועם, היינו רגילים לעבוד קשה מאוד, שעות ארוכות. רצינו למצוא אלטרנטיבה לטירוף הזה והאמנו שזה אפשרי.

בתקופה ההיא זכינו להיות ממקימי הקאופרטיב האורגני של קרית טבעון, שהצליח מאוד ומנה משהו כמו 200 משפחות. היה לנו מחסן גדול בחצר ומסרנו אותו לקהילה. כך, פעמיים בשבוע היו אצלנו המון חברי הקואופ שבאו לעשות את הקניות האורגניות שלהם. הדשא שלנו נראה כמו פסטיבל של אמהות, אבות וילדים קטנים במפגש קהילתי מקסים.

חשבנו על כל מיני דברים לעסק המשפחתי: גלידה ביתית (נועם מכין גלידה שאתם לא מאמינים…), חמאת בוטנים אורגנית בעבודת יד. היו לנו עזים בחצר וחשבנו אולי להקים מחלבה קטנה (עבדתי כמה שנים ב”עין כמונים” ומאוד אהבתי את התחום).

ואולי קוסמטיקה טבעית?

אחד מהכיוונים היה הכנת סבון טבעי. יצא לי להכין סבון כמה פעמים בזמן התנדבות בחוות חקלאיות באירלנד, וגם בפקולטה לחקלאות – וזה משהו שממש אהבתי להכין. התחלתי לשחק עם זה ולהכין סבונים סתם לחברים, פשוט כי אהבתי את זה מאוד. התגובות היו מרגשות ונלהבות ואנשים חזרו וביקשו עוד – והתעקשו הפעם גם לשלם עליהם משהו…

מתוך העניין שנוצר התחלתי להכין עוד דברים שרקחתי בעצמי, קניתי ספרים, למדתי עוד ועוד ומיכל סבון טבעי התחילה לתפוס תאוצה. אני בכלל רציתי לקרוא לה “לימונים” – נועם לא הסכים…

הטיול לדואר עם הזמנות מתחת לעגלה של נועה

בשלב הזה, נועם (שגם שירת ב-8200 בתפקיד טכנולוגי) רצה גם להצטרף לכיף, וישב לכתוב בעצמו אתר אינטרנט. ב-2007, קניות באינטרנט, ועוד של קוסמטיקה טבעית, לא היו בדיוק מקובלות, ואנשים מסביבנו לא בדיוק הבינו מה עובר לנו בראש, אם אתנסח בעדינות.

אבל האמנו במוצרים טובים, מחיר הוגן, שמירה על הסביבה ושירות לקוחות חם, אנושי, אינטליגנטי ומפרגן. היה מדובר בהזמנות בודדות ממש בכל יום. אני הייתי מכינה כמויות קטנות במטבח, אורזת אותן על שולחן הסלון, ונועם היה שם אותן מתחת לעגלת הילדים של נועה והם היו מטיילים יחד לדואר פעמיים-שלוש בשבוע. כולם בדואר הכירו את הדוס החייכן עם הילדה החמודה שמסתובבים עם חבילות ריחניות בעגלה. לאט לאט הוא כבר הלך כל יום, ואחרי זה כבר לא היה יותר מקום בעגלה. לקוחות כל כך שמחו מהעשייה שלנו שזה פשוט עבר מפה לאוזן והקהילה גדלה וגדלה – זה היה משמח מאוד לקבל את כל הפירגון הזה!

להביא את הבשורה

היום אנחנו ממשיכים ממש באותה דרך ממש, ומיכל סבון טבעי צומחת ומביאה לאט לאט קצת מהבשורה שלה. אנחנו מקווים להמשיך ולעשות טוב, להוביל את תחום הקוסמטיקה הטבעית בארץ ובעיקר לשמח יותר ויותר אנשים!

רוצה להכיר קצת יותר לעומק? בשמחה!

ממש בקצרה, אנחנו עסק משפחתי קטן, חם ואוהב, שמייצר קוסמטיקה טבעית איכותית. התחלנו בשנת 2007 בקריית טבעון, במטבח של ביתנו הקטן, ממש כמו בסיפורים השיווקיים, רק שבאמת. היום אנחנו נמצאים במפעל קטן ומשפחתי לא פחות ברמת דלתון, בגליל העליון היפיפייה והירוק. הרעיון שמוביל אותנו הוא שקוסמטיקה טבעית, בריאה ואיכותית צריכה להיות זמינה לכולם, במחיר נגיש והוגן. לא אריזות מפוצצות ודוגמניות מפורסמות, לא תג מחיר הזוי ש”מעיד” על איכות – אנחנו מתרכזים באיכות חומרי הגלם ותהליך הייצור המוקפד בעבודת יד – בלי לזרוק כסף על פוזה מיותרת לדעתנו.

יש לנו מגוון של קוסמטיקה טבעית באמת ומפנקת לא פחות

כל המוצרים מיוצרים בעבודת יד אוהבת במפעל המשפחתי שלנו. רקיחת המוצרים נעשית בתהליכים מוקפדים של עבודת יד, במנות קטנות, ותוך מתן תשומת לב מרבית לעשייה באהבה, איכות ובריאות. את כל המתכונים למוצרים פיתחנו בעצמנו במהלך השנים עם המון השקעה ופיתוח מקורי.

לקריאה מפורטת עלינו, בחרו בנושא שמעניין אתכם מהרשימה:

למעבר לקטלוג הקוסמטיקה הטבעית שלנו – לחצו כאן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Secured By miniOrange