מוצרים מקומיים

אנחנו עושים את המירב כדי לעבוד כמה שיותר עם ספקים קטנים, אקולוגיים ומקומיים.

מזעור פסולת

אנחנו עושים את המקסימום כדי למזער כל סוג של פסולת בכל שלבי התהליך. ברכישת המוצרים, אנחנו משתדלים למלא ולהשתמש שוב ושוב באותם המיכלים (כגון ברכישת שמן הזית). חלק מהמרכיבים נרכשים ללא אריזה בקואופ האורגני של טבעון, בו אנחנו חברים.

ציוד היצור

נבנה במיוחד עבורנו מעץ בנגריה קטנה, ואנחנו משתמשים הרבה במיכלים (18 ליטר ו-4 ליטר) ממוחזרים ששימשו בעבר למזון. בתהליך היצור של הסבון אין למעשה כל תוצר לוואי ולכן כמעט אין פסולת. כמו כן, תהליך הייצור של סבון טבעי כמעט ולא דורש אנרגיה, לא אנרגיית חום ולא חשמלית.

חומרי האריזה שלנו

מינימאליים ומורכבים רובם ככולם מנייר חום לא מולבן וחומרים טבעיים, שכמובן מתפרקים מיידית בסביבה. אנחנו משתמשים בדבק לא רעיל להדבקת האריזה.

המשלוח

אנחנו שולחים את המוצרים שלנו בקרטונים נקיים שאנחנו ממחזרים מהקרטוניה המקומית שלנו. אנחנו לא מחזיקים רכב הפצה, ומשתמשים כמה שיותר בדואר, שזו הדרך הכי פחות מזהמת מבחינת שריפת דלק להפיץ סחורה.

מחזור

בתור התחלה, הסבון שלנו, על אריזתו וכל מה שמסביב ניתן למחזור. למעשה, הסבון לאחר שהוא נשטף במים זמין לחלוטין לפירוק ביולוגי ואין בו שום שאריות רעילות. המבחן המעשי הוא שניתן להזרים את מי הסבון במערכת מים אפורים בלי חשש. האריזה מנייר לא מולבן ומתפרק בקלות בכל ערימת קומפוסט או ניתן למחזור לשימוש חוזר בכל נקודת מחזור נייר. המשלוחים מגיעים בקרטונים שאנחנו כבר עשינו בהם שימוש חוזר, וגם הם ניתנים למחזור מלא בקלות בכל קרטוניה.

בתהליך הייצור לא נוצרת שום פסולת לא ממוחזרת כלל. אנחנו ממחזרים בשלמות את האריזות הגדולות שאנחנו מקבלים מהספקים שלנו (קרטונים ושקיות ניילון).

מי שאנחנו

הפחתת טביעת הרגל האקולוגית שלנו היא דרך חיים עבורנו באופן אישי. קניות רבות שלנו נעשות בכלכלה ישירה ומקומית בקו אופ האורגני של טבעון. אנחנו מגדלים ירקות ותרנגולות (אם למישהו יש תרנגולות מטילות טובות – נשמח לשמוע!) בחצר ובחרנו לרכוש רכב חסכוני במיוחד בצריכת הדלק. תקופה ארוכה נסענו על ביודיזל. בקיצור, אורך החיים הזה הוא לא רק סיסמא לקידום מכירות עבורנו – הוא הסיבה שבחרנו להתפרנס מיצור סבון טבעי, וגם הסיבה שאנחנו מנסים ליצור סבון ששומר על האדם והסביבה כמה שרק אפשר.