לתת חזרה – מעורבות חברתית

איך הופכים את הכוח הגדול של עסק למנוע לעזרה לאחרים?

לעסקים יש המון כוח. יחסית לבני אדם פרטיים הם מגלגלים המון כסף, ובאים במגע עם הרבה אנשים וארגונים. ההשפעה החברתית והסביבתית של עסקים, במיוחד הגדולים שבהם, פשוט עצומה. אנחנו מאמינים שאת הכוח הזה צריך ואפשר לרתום דווקא לצורך עשיית טוב משמעותי והוליסטי, בניגוד לפוקוס בלעדי על שורת הרווח הנקי של התאגיד ומנהליו. זו אמונה יסודית מאוד אצלנו, לא רק הצהרה יפה בתצהיר הכוונות שלנו.

אנחנו משקיעים המון מחשבה, משאבים וכוח כדי לגרום לדברים טובים לקרות באמצעות העסק. אחד התחומים החשובים ביותר בעינינו הוא העובדים. אנחנו ממוקמים בעומק הפריפריה הישראלית, לבנון הרבה יותר קרובה אלינו מכרמיאל. אצלנו, שכר מינימום לעובדים "פשוטים" הוא סטנדרט. אנחנו לא מאמינים בזה. אנחנו עושים הכול כדי לשלם גם לעובדים "הפשוטים" שלנו שכר הוגן הרבה יותר. כמו כן, פערי השכר אצלנו, בין המשכורת הגבוהה ביותר לנמוכה ביותר, הרבה הרבה יותר נמוכים מהמקובל בישראל. אין אצלנו בכלל פער לרעת נשים. כמובן שאנחנו מציעים לכולם, ללא יוצא מהכלל, תנאים סוציאליים מלאים.

האוירה אצלנו מאוד מיוחדת, משפחתית ולא מאיימת. אנחנו משתדלים לקדם ולהעשיר את העובדים שלנו בכל מה שאנחנו יכולים, וכמובן פתוחים לשמוע דעות ויוזמות.

תרומה חברתית

אנחנו משתדלים להיענות לכמה שיותר יוזמות חברתיות, עשרות עם השנים. זה מאוד חשוב לנו. בין אם זה פרוייקט "מתלבשות על זה" למניעת תקיפה מינית, פרויקטים אקולוגיים שונים, עזרה לנשים ביציאה ממעגל הזנות, תמיכה בחיילי מילואים בזמני חירום, תמיכה בניצולי שואה בודדים, קנייה של אביזרים למתנות מאקי"ם, תרומה כספית קבועה למשפחות מקומיות שנמצאות במצבים קשים בצורה קיצונית וכן הלאה. אנחנו עובדים עם יוצרות מקומיות בקנייה של מעשי ידיהן למתנות וכאביזרים משלימים. אפילו הנה"ח שאנחנו עובדים איתה היא יוזמה חברתית בצפת שמשלבת נשים חרדיות במעגל התעסוקה.

כבר מספר שנים ברציפות שאנו זוכים לקיים את מסורת "מתנות שעוזרות". לקראת פסח, בו הרבה מאוד אנשים קונים מתנות לחג, אנחנו באים ואומרים שהמתנות האלה יכולות לעזור לאנשים! אנחנו תורמים 15% מכל המתנות שנקנות אצלנו לקניית מזון איכותי ובריא לאוכלוסייה המוחלשת בפריפריה. בנוסף, אנחנו נותנים גם הנחה על המתנות, כדי להגדיל את כמות המתנות שנרכשות. הצוות שלנו מתגייס לקנות במחירים סיטונאיים משתלמים המון המון אוכל בריא ואיכותי, ולקראת הפסח מגיעות אלינו משאיות של דברים, ואנחנו אורזים אותם ומחלקים אותם בעצמנו לאוכלוסייה מוחלשת בסביבה שלנו.

 

היי חברים! עגלת הקניות שלנו סגורה בשבת. נשמח להיפגש שוב במוצ"ש :).

חזרה לדף