בריאות וקוסמטיקה טבעית

בריאות וקוסמטיקה "נקייה" הם מושגים די אמורפיים, אבל אנסה להגדיר במה אנחנו מאמינים ומה מנחה אותנו.

יש חומרים שנותנים תוצאות חזקות בטווח הקצר. יש מוצרים שפשוט זול יותר לייצר עם חומרים מסויימים שלא תורמים לבריאות שלנו. יש חומרים שהיתרון שלהם הוא אחידות ונוחות בתהליך הייצור. יש חומרי שימור שעובדים ממש חזקים ולא עושים אף פעם בעיות. יש מתחלבים שידאגו לכך שהקרם לעולם, אבל לעולם, לא יפרד. יש חומרי ריח ובשמים באינסוף גוונים וכיוונים, שלא מוגבלים לניחוחות שזמינים בשמנים אתריים בטבע (אי אפשר להפיק ניחוח של תפוח, קוקוס או שוקולד למשל בצורה טבעית, גולמית). יש המון שיקולים בעולם הקוסמטיקה.

אנחנו מאמינים שכל השיקולים האלה לא רלוונטיים מול המטרה הראשית – עסק צריך להביא לעולם רק מוצרים שמקדמים את הבריאות של כולם בטווח הארוך. בכל דבר שאנחנו עושים, זה שיקול עליון, שקובע אם נבחר להשתמש בחומר מסויים, או לייצר מוצר מסויים.

יש בבריאות טבעית מורכבות

כמובן שזה לא פשוט, כמו כל דבר בחיים. למשל, באופן אבסורדי, חומרים טבעיים יוצרים הרבה הרבה יותר גירויים מאשר חומרים כימיים. וזלין, נפט, למשל הוא היפואלרגני. לבנדר, לא. תחשבו על רגישות לאגוזים, גלוטן, פול, פריחה – דווקא דברים טבעיים יוצרים הרבה יותר תגובות אלרגיות ולא מתאימים לכולם. לכן עולה השאלה באופן קבוע, האם שמנים אתריים בריאים יותר מניחוחות כימיים שיוצרים על פניו הרבה פחות תגובות אלרגיות? האם שמן חוחובה אורגני בכבישה קרה בריא יותר משמן מינרלי? איך מודדים את ההשפעה הבריאותית המצטברת של חומרים כימיים שבאופן נקודתי נראה שהם בטוחים אבל יש להם אפקט מצטבר ולא ידוע?

אנחנו מאמינים בטבע

בתור גישה לחיים, אנחנו מאמינים בכוחות שטמונים בטבע, ומשתדלים כמה שפחות להנדס אותו. אנחנו מאמינים שיש אפקט הוליסטי אמיתי בחומרים טבעיים, שמורגש בסופו של דבר כמכלול כמעט לא מוסבר במוצרים הטבעיים באמת. חומרים טבעיים מכילים לרוב מאות רכיבי משנה באחוזים מזעריים שאף אחד לא באמת יכול למדוד את האפקט שלהם. אנחנו חושבים שזה לא זניח – שמוצר טבעי גולמי משפיע אחרת לגמרי על הגוף, בהשוואה למוצר סינטטי, שטוח, עם הרכב מולקולרי אחיד ומהונדס. קשה למדוד את האפקט הזה, ובכלים המדעיים שקיימים היום אולי קשה לזהות אפקט מובהק בהרבה מקרים – אבל אנחנו רואים את האפקט הזה בענק בתמונה הכוללת. גם המדע מזהה בהרבה מקרים את "אפקט האנטוראז'" (האפקט שנוצר על ידי כלל רכיבי המשנה של חומר טבעי) – ואנחנו מרגישים אותו יום יום במוצרים שלנו.